10 kwiecień 2024

zdjęcie: Prokuratura postawiła dodatkowe zarzuty podejrzanemu o zabójstwa noworodków na Kaszubach / pixabay/1866623
Prokurator uzupełnił zarzuty wobec Piotra G., podejrzanego o trzy zabójstwa noworodków oraz kazirodztwo. Śledczy zarzucają mu znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziesięciorgiem dzieci od 1996 r.
REKLAMA

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że prokurator uzupełnił zarzuty podejrzanemu Piotrowi G.

"To efekt uzupełnionego materiału dowodowego oraz analizy dołączonych do śledztwa, prowadzonych w przeszłości postępowań, między innymi dotyczących znęcania się nad dziećmi" - dodała Wawryniuk.

Prokurator zarzucił podejrzanemu znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziesięciorgiem swoich dzieci w od 1996 roku. Podejrzany usłyszał również dwa zarzuty popełnienia czynów o charakterze seksualnym wobec dwóch córek, w tym jednego z nich połączonego ze znęcaniem się fizycznym i psychicznym.

We wrześniu 2023 roku w piwnicy domu w Czernikach k. Starej Kiszewy na Kaszubach wykopano szczątki trójki noworodków. Policja przyjechała na miejsce, gdy otrzymała informację, że 20-letnia Paulina była w ciąży, a dziecko się ie urodziło. Kobieta po śmierci matki mieszkała w Czernikach z ojcem i bratem.

Szczątki noworodków były schowane w workach i zakopane w piwnicy. Piotr G. usłyszał pięć zarzutów: trzy zabójstwa noworodków i dwa kazirodztwa.

Jak podała prokuratura, podejrzany przyznaje się do części z zarzuconych mu przestępstw. Córka Piotra G. - Paulina usłyszała zarzuty dwóch zabójstw i kazirodztwa.

"Podejrzani zostali poddani badaniom sądowo–psychiatrycznym. Biegli nie byli w stanie wydać opinii po jednorazowych badaniach i zawnioskowali o przeprowadzenie obserwacji sądowo-psychiatrycznych. Na wniosek prokuratora Sąd orzekł o poddaniu podejrzanych badaniom w warunkach obserwacji" - informuje prokurator Wawryniuk.

Podejrzani przebywają w areszcie. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ agz/